top of page

OYUN İÇERİK ANALİZİ : Bitkilerin Gizli Yüzü

Bitkilerin gündelik yaşamımızda kapladığı alan eminim ki tahmin ettiğimizden çok daha fazla. Gerek lezzet için gerek şifa için gerekse güzellik için bitkilerin kapısını sık sık çalıyoruz.


İçeriğindeki herhangi bir kimyasal bileşen olmayan; bulundurdukları, vitamin veya mineraller sayesinde insan hayatı için yararları olan bitkileri şifalı bitkiler olarak tanımlıyoruz. Sizlere birkaç tane bitkiden bahsetmek istiyorum.

- Nane: solunum yollarına iyi gelir. Tam anlamıyla bir A vitamini deposudur. Kilo vermenizi kolaylaştırır.

- Hurma: Vücuda enerji ve kuvvet verir. Stresi ve gerginliği azaltır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu azaltır.

- Zerdeçal: Ciltteki yaraların kolay iyileşmesini sağlar. Saç dökülmesine iyi gelir.

- Yeşil Çay: Kansere karşı koruma sağlar. Kalp sağlığına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Metabolizmayı hızlandırır.

‘’İyilik Olsun’’ ekibi olarak biz de Bitkilerin Faydaları konusuna dikkat çekmek istediğimiz için bu oyun videomuzda Sevgili Damla ile birlikte kuruyan çiçek bahçesini yeniden yeşillendirdik. Bu işlemi gerçekleştirirken bitkiler hakkında kısa bir sohbet gerçekleştirdik. Köyümüzün doktoru Murat Amca bizlere ıhlamur, zencefil ve kuşburnu hakkında bilgiler verdi. Sonrasında yeniden yeşillendirdiğimiz bahçeden papatyaları toplayıp hasta olduğunu öğrendiğimiz Elif Teyze’ye götürdük. Son olarak kadınlar günü için hazırlamış olduğumuz tabelalara bakarak bizim için önemli olan Türk kadınların yeniden hatırlamış olduk. Sizler de Murat Amca’nın hangi bitkileri bize anlattığını merak ediyorsanız Youtube kanalımızda bulunan videoyu izleyebilirsiniz.


Gelecek videolarımızda ve yazılarımızda görüşmek üzere.

Hoşça kalın,

İyilikle kalın,

İyilik olsun…

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ARILAR

SU KAYNAKLARI

Commentaires


Post: Blog2 Post
bottom of page