top of page

OYUN İÇERİK ANALİZİ : DURDURULAMAYAN BUSENURSU TASARRUFU NEDİR?

Su tasarrufu, kişisel temizlikte, konforumuzda ve ihtiyaçlarımızı karşılama yeterliliğinde herhangi bir azalma olmadan suyu verimli kullanmak, israf etmemektir. Aynı işi daha az su kullanarak yapmaktır.


Su kaynaklarının tükenmesi problemi ülkemiz de başta olmak üzere birçok ülkede sıkıntıya neden olmaktadır. Bu yüzden dünyamıza sahip çıkmalıyız ve su kaynaklarını ihtiyaçlarımızın doğrultusunda kullanmalıyız. Boşuna su akıtmamalıyız. Bu konuda eskisinden çok daha fazla dikkatli olmalıyız.


SU TASARRUFU NASIL YAPILIR?

- Musluklarınızı Gereksiz Yere Açık Bırakmayın.

- Sebze ve Meyveleri Akan Suda Yıkamayın.

- Bulaşık ve Çamaşır Makinelerini Kullanın.

- Dişlerimizi fırçalarken, tıraş olurken musluğun kapalı olmasına özen göstermeliyiz.

- Arabanızı çimenlerin üstünde yıkayın.

- Sızdıran Muslukları Onarın


‘’İyilik Olsun’’ ekibi olarak biz de Su Tasarrufu konusuna dikkat çekmek istediğimiz için bu oyun videomuzda Sevgili Busenur ile birlikte şadırvandaki birikmiş fazla suyu topladık ve köyümüzde bulunan kuşların susuzluğunu giderebilmesi için kapları su ile doldurduk.

Unutmayalım ki şimdiden önlemimizi almazsak ileride su tasarrufu yapacak kadar suyumuz kalmayabilir. İleriki nesillere iyi ve güzel bir dünya bırakmak için bazı sorumluluklara sahibiz. Sizler de yukarıda bulunan yöntemleri kullanarak ya da kendi yöntemlerinizi kullanarak su tasarrufu yapmayı unutmayınız.


2.. Olarak değindiğimiz konu ise Büyüklerimize Yardım Etmek. Sizlerin de bildiği üzere bizlerden yaşça büyük olan kişilerin bazı konularda yardıma ihtiyacı olabiliyor. Bu gibi durumlarda bizden yardım isteyen kişilerin yardımına koşmalıyız. Bu gibi iyilikler onlar çok mutlu edecektir. Busenur ile birlikte Mustafa amcaya yardım ettik. Caminin eskimiş olan halılarını değişirdik, kırık olan pencerelerini onardık, yeni kütüphane rafları ekledik ve caminin önünde bulunan birikmiş otları temizledik. Bu durum Mustafa amcayı çok mutlu etti. Sizler de çevrenizde yardıma ihyacı olan kimselere yardım edip onları mutlu etmeyi unutmayınız.

Gelecek videolarımızda ve yazılarımızda görüşmek üzere.

Hoşça kalın,

İyilikle kalın,

İyilik olsun…

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ARILAR

Comentários


Post: Blog2 Post
bottom of page