top of page

OYUN İÇERİK ANALİZİ : Kim Bu Yeni Misafir ?

KÜTÜPHANE NEDİR?

Kütüphaneler, bilgi kaynağı dediğimiz her türlü materyali (basılı ya da elektronik) toplayan ve bunları sınıflandırarak kullanıcıya sunan bilgi merkezleridir.


Kitap okumak gün içerisinde yapabileceğimiz en önemli aktivitelerden bir tanesidir. Kitap okuma kültürünü kazanmak kendimize yapacağımız en büyük iyiliklerden bir tanesi olur. Hem kelime haznemizin gelişmesine hem de akıcı bir şekilde konuşmamıza yardımcı olur. Okuma, düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir. Ne kadar çok kitap okursanız diğer bireylerle olan iletişim kurma beceriniz o oranda artar ve kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.

‘’İyilik Olsun’’ ekibi olarak biz de Kitap Okuma konusuna dikkat çekmek istediğimiz için bu oyun videomuzda Sevgili Ayşe Yaren ile birlikte, köylülerimizden de yardım alarak köyümüzün kütüphanesinin içini dizayn ettik. Köyümüze bazı gönüllülerin bağışladığı kitapları Muhtar Amca bizlere verdi ve binası inşa edilmiş lakin içi doldurulmamış olan kütüphanemizin içini özenle doldurduk. Bu işlemi gerçekleştirirken kitap okumanın önemi, en son hangi kitapları okuduk gibi sorulara cevap verdik. Ayşe Yaren de bizlere köy okullarına yaptıkları yardımlardan bahsetti. Hazırlıkları biten kütüphanemize misafirimizin en yakın arkadaşının ismini verdik. İyilik Olsun olarak ilerleyen zamanlarda uygulamayı düşündüğümüz bir projemizden bahsettik. Sizler de eğer bu projenin ne olduğunu merak ediyorsanız Youtube kanalımızda bulunan videoyu izlemeyi unutmayınız.


Gelecek videolarımızda ve yazılarımızda görüşmek üzere.

Hoşça kalın,

İyilikle kalın,

İyilik olsun…

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ARILAR

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page