top of page

Oyun İçerik Analizi : Göktürk'ün En Sevdiği HayvanHayvan nedir?


Arapça aslı hayevân olan kelime, diğer Sâmî dillerde de bulunan "hyy/hyv" (yaşamak, canlı olmak) kökünden gelen "canlı, diri" anlamında bir isimdir.

Hayvanlar biz insanlar için çok değerli varlıklardır. Belki dilleri söyleyemez, elleri iş tutamaz ama bazı zamanlarda duygusal açıdan hemcinslerimizden daha yakınlardır bize.

Hayvanların da bir canı olduğu unutuluyor bazen. Özellikle de sokak hayvanları soğuk kış gecelerinde dışarda yaşamak zorunda kalıyorlar. Bazen bir kap yiyecek ya da su bulamıyorlar. Yaz aylarında gündüzleri güneş tepeye vurduğunda sığınacak bir ağaç arıyorlar. Bu durumda sizin kaldığınızı düşünün. Ne kadar zor olurdu değil mi? Sizler de empati duygunuzu kullanarak hayvanlara yardım etmek isterseniz kedi ve köpeklerin yiyebileceği yemeklerin artıklarını çöpe atmayın. Kapınızın önüne koyacağınız bir kap yemek, sokak hayvanlarının karınlarının doymasını sağlar.

‘’İyilik Olsun’’ ekibi olarak biz de Hayvanlara Yardım Etme konusuna dikkat çekmek istediğimiz için bu oyun videomuzda Sevgili Göktürk ile birlikte köyümüzdeki bütün hayvanların su ihtiyaçlarını giderdik. Boş kalmış su kaplarını sular ile doldurduk ve hayvanların bu sıcak havalarda susuz kalmasını engellemiş olduk. Bu işlemi yaparken günlük hayatımızda da hayvanların suya ihtiyacı olduğunu belirttik ve Göktürk sayesinde kolayca hayvanlara sularını verdik. Sizler de hayvanlara yardım ettiğimiz videoyu izleyip Göktürk’ün en sevdiği hayvanı öğrenmek isterseniz Youtube kanalımızdaki videomuza bekleriz.

Gelecek videolarımızda ve yazılarımızda görüşmek üzere.

Hoşça kalın,

İyilikle kalın,

İyilik olsun…

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ARILAR

SU KAYNAKLARI

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page