top of page
Acrylic Paints

23 NİSAN İYİLİK OLSUN RESİM YARIŞMASI

SONUÇLANDI !

 

AMAÇ

 

 İyilik Olsun ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Ankara'da yaşayan 6-12 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği "Hacı Bayram-ı Veli'nin Sözlerinde İyilik" temalı 23 Nisan İyilik Olsun Resim Yarışması’nın amacı;

 

-Çocukların iyilik bilincini geliştirmek,

-Manevi değerlerimizi hatırlatmak,

-Çocuklarımızın, değerlerimizi en güzel şekilde yansıtan şahsiyetlerden biri olan Hacı Bayram-ı Veli'nin sözlerindeki iyilik ve sevgi dolu nasihatlerinden faydalanmalarını sağlamak,

-Çocuklarımızın iyiliği sanatla buluşturmalarına vesile olmak.

 

TARİH

 

 23 Nisan İyilik Olsun Resim Yarışması için başvurular 15 Nisan 2021’de başlayıp 21 Nisan 2021’de sona erecektir.

İyilik Olsun web sitesindeki sergi 23 Nisan 2021 tarihinde yapılacaktır. 23 Nisan'da dereceye girenlere bilgi verilecektir.

 

 

ÖDÜLLER

 

 23 Nisan İyilik Olsun Resim Yarışması'na katılan eserler, alanında uzman jüri üyeleri tarafından incelenecektir. Yarışmada dereceye giren ilk 20 resmin sahibi olan çocuklarımıza birer tablet hediye edilecektir.

Ayrıca yarışmaya katılan tüm çocukların resimleri İyilik Olsun web sitesinde sergilenecektir. Başvuran eserlerden katılma koşullarına uygun bulunmayanlar değerlendirmeye alınmayacaktır. 

 

JÜRİ ÜYELERİ

-Rehber Öğretmen Şebnem Gürhanoğlu

-Teknoloji Tasarım Öğretmeni Betül Taşkesen

-Kent Konseyi Temsilcisi Ebru Özcan

-Dr. Öğretim Görevlisi Fatma Çapcıoğlu

 

 

YARIŞMA KONUSU

 

23 Nisan İyilik Olsun Resim Yarışması ile manevi değerlerimizin ve bu değerleri en güzel şekilde ayakta tutan değerli gönül insanlarının nezdinde ''iyilik'' ve ''sevgi'' kavramlarının çocuklarımızın zihninde daha iyi canlanması ve hayatlarına yansımasının sağlanması amaçlanmaktadır.

İyilik ve sevgi, insanların birbirine sımsıkı sarılmalarını sağlayan ve tüm canlıların huzur ve güvenini temin eden yüksek değerlerdir. Çocuklarımızın, bu yüksek değerleri en güzel şekilde yansıtan şahsiyetlerden biri olan Hacı Bayram-ı Veli'nin sözlerini resimle anlatmaları, onların bu değerleri hatırlamaları ve hatırlatmaları için ileriye yönelik önemli bir adım olacaktır.

6-12 yaş arası çocuklarımızın, "Hacı Bayram-ı Veli'nin Sözlerinde İyilik" temasını kurgulayarak anlatmalarıyla, onların kalplerindeki ve zihinlerindeki iyilik bilincinin gelişip hayata yansımasını sağlamak amaç edinilmiştir.

 

Yarışmaya katılacak olan çocuklarımızdan bu yarışma için, Hacı Bayram-ı Veli'nin aşağıda yer alan sözlerinden birini seçerek resme dökmeleri istenmektedir. 

 

-Kimden ilim tahsil etmişseniz, o öğretmeniniz için daima Yüce Allah’tan sevgi ve şefkat dileyiniz.

 

-Bütün işlerde cimrilikten sakınınız. İnsanlığınızı koruyunuz. Güzel huylu ve merhametli olunuz. Ne halde olursanız olun dünyaya rağbeti azaltınız. Kötülükten uzaklaşınız.

 

-İyi biliniz ki öfke, düşünceyi ve iyi düşünmeyi daraltır. Sonunda insan yanılır.

 

-Yaşlılara saygı, gençlere sevgi göster!

 

-İnsanlara yumuşak davran, müsamaha göster!

 

ORGANİZASYON

 

Yarışmanın ilanı, medya, sosyal medya, basın ve kuruluşlarının tanıtım ve duyurusuna açıktır.

 

YARIŞMA KOŞULLARI

 

1-İyilik temalı resim yarışmasına tüm amatör katılımcılar değişik tekniklerle üretecekleri eserleri ile başvurabilir. Resimler yalnızca bu kategoride değerlendirilecektir.

2-Resim yarışmasına karakalem, kuru boya, suluboya, guaj, yağlıboya, akrilik gibi tekniklerle yapılmış eserler katılabilir. Kâğıt, tuval gibi malzemelerin kullanımı serbesttir.

3-Yarışmaya katılacak eserin en az A4 ebadında olması gerekmektedir.

4-Yarışmaya katılacak olan resmin gönderilen fotoğrafta net bir şekilde görünmesi ve etrafında resmi kapatacak bir şeyin olmaması gerekmektedir.

5-Resim yarışmasına Ankara’da yaşayan 6-12 yaş aralığında tüm katılımcılar başvurabilir.

6-Resim yarışmasına en fazla 1 eserle katılım sağlanabilir.

7-Yarışmaya katılacak eserin profesyonel anlamda başka yarışmalar için de hazırlanmamış olması gerekmektedir. Önceden başka bir yarışmaya katılmış eser bu yarışmaya katılamaz. Katılması halinde diskalifiye edilir.

8-Yarışmacı telifi olan bir eserle katılmış olması durumunda, telif haklarının belirlediği telif cezasını, yarışmacı tarafından karşılanması taahhüdünü kabul etmiş olur.

9-İyilik Olsun gerekli gördüğü takdirde, yönetmelik ve yarışma koşulları ve süresi hakkında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

10-Yarışmaya katılacak eserlerin sahipleri, eserlerin yarışma sürecinde ve ileriki yıllarda İyilik Olsun tarafından yayınlanmasında hak talep etmediklerini taahhüt eder. Yarışmaya katılan eserlerin uygun görülenleri bir kitapta yer alacaklardır.

11-Yarışmaya katılan eserlerin temsilcileri yönetmelikteki koşulları kabul etmiş sayılır.

12-Bu yönetmelik dışında kalan tüm hususlarda ve doğabilecek anlaşmazlıkların çözüme bağlanmasında yarışma koordinatörlüğü yetkilidir.

Yarışma Bilgileri
bottom of page