top of page

OYUN İÇERİK ANALİZİ : ALPEREN'İN SORULARI


Geri Dönüşüm Nedir ?

Geri dönüşümün en önemli amacı, atık çöp miktarını azaltmak ve kaynakların tükenmesini önlemek, kaynakların lüzumsuz kullanımının önüne geçmektir. Kaynakların olumlu yönde kullanılması çevreye, ekonomiye katkı sağlar.


Geri dönüşüm yapmalıyız çünkü Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerinde kullandığımız kaynaklar yavaş yavaş tükenmekte. Bunun önüne geçebilmek için kullandığımız ürünleri geri dönüştürerek tekrar kullanma fikri oldukça mantıklı.


PEKİ NASIL GERİ DÖNÜŞÜM YAPABİLİRİZ?

- Öncelikle geri dönüşüm kutuları kullanarak kaynakları ayırmalıyız.

- Sonrasında geri dönüştürmek istediğimiz maddeleri bu kaynaklar doğrultusunda kutulara atmalıyız. Doğru kutulara atmamız çok önemli.

- Son olarak bu geri dönüşüm kutularını ilgili mecralara teslim etmeliyiz.

HANGİ MADDELERİ GERİ DÖNÜŞTÜREBİLİRİZ?

- Cam

- Kağıt

- Plastikler

- Piller

- Demir

- Tekstil

- Ahşap

- Metal‘’İyilik Olsun’’ ekibi olarak biz de Geri Dönüşüm konusuna dikkat çekmek istediğimiz için bu oyun videomuzda Sevgili Alperen ile birlikte bazı maddelerin geri dönüşümüne katkı sağladık.

Aybüke öğretmenin verdiği maddeleri toplayan Alperen geri dönüşüm kutularına attı.2. Değindiğimiz konu ise Hayvanları Besleme. Alperen ile birlikte susuz kalmış koyunlarımıza kuzularımıza su verdik. Unutmayın hayvanların bu dünyadaki elleri kolları biziz ve elimizden geldiğince onları beslemeliyiz başka sıkıntıları varsa ilgilenmeliyiz. Akşamları sokak başlarına bir kap su koymak çok kolay bir davranış aslında. Herkes bu davranışı gerçekleştirseydi hayvanlara biraz da olsa yardımımız dokunmuş olurdu öyle değil mi?


Gelecek videolarımızda ve yazılarımızda görüşmek üzere.

Hoşça kalın,

İyilikle kalın,

İyilik olsun…

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ARILAR

SU KAYNAKLARI

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page